Přeskočit na hlavní obsah

Citlivé bříško

Tvůj pes má citlivé zažívání? Tady je, jak mu pomoci vhodnou stravou.

Aktualizováno před více než týdnem

Vysoce průmyslově zpracovaná krmiva pro psy mohou obsahovat složky, které vedou k zažívacím a kožním problémům, jako jsou nadýmání, podráždění nebo alergie. V sáčku s jídlem od PsiBufet nikdy nenajdeš (teď se zhluboka nadechni) přidané obiloviny, pšenici, lepek, kukuřici, mléčné výrobky, laktózu, sóju, cukr ani vejce. Víme, že tyto složky mohou dráždit zažívání, způsobovat nadýmání a svědění kůže, proto je prostě nepoužíváme.

Sázíme na přírodní ingredience, jako je zelenina, ovoce a maso, které šetrně vaříme a rychle mrazíme, abychom psům zajistili plnohodnotné a snadno stravitelné jídlo. Složení našich pokrmů je k dispozici na stránkách PsiBufet v sekci Produkty.

Naše receptury s kuřetem, krůtou a zvěřinou jsou snadno stravitelné a obsahují méně než 6 % surového tuku, takže jsou vhodnou volbou pro citlivá bříška. Jsou také plně nutričně vyvážené, takže si můžeš být jistý, že tvůj pes dostává chutné jídlo splňující všechny jeho každodenní potřeby.

Tvůj pejsek by pravděpodobně ihned zbaštil celou misku jídla PsiBufet, ale je důležité začít pomalu a postupně zavádět nové jídlo. Tak snížíš riziko zažívacích potíží. V první zásilce od nás najdeš uvítací brožuru s informacemi o postupné přechodné fázi na čerstvé, na páře vařené pokrmy.

Na začátku přechodu doporučujeme podávat velmi malé množství jídla PsiBufet (několik lžic) smíchaného s jeho dosavadním krmivem. Každý den můžeš postupně zvyšovat množství jídla PsiBufet. Přechod by vám měl zabrat přibližně 10–14 dní.

Klíčem je důslednost! Na začátek vyber jednu lehce stravitelnou recepturu – držení se jedné příchutě pomáhá udržet stabilitu trávicího systému. Během přechodného období doporučujeme rozdělit denní porci na 4–5 menších jídel, což podpoří správné trávení. Můžeš také jídlo lehce ohřát v mikrovlnce nebo na pánvi – teplé jídlo je pro bříško jemnější.

Pokud si všimneš, že tvůj pes má mírné zažívací potíže, vraťte se o krok nebo dva zpět v procesu přechodu a dej mu pár dní na přizpůsobení. Nezapomeň také zajistit stálý přístup k čerstvé vodě.

Výše uvedené informace jsou pouze doporučení týkající se krmení. Ty svého psa znáš nejlépe, proto přizpůsob změny jeho individuálním potřebám.

Dostali jste odpověď na svou otázku?